Home Seuran tapahtumat KasPer2013 koulutusmateriaali
KasPer2013 koulutusmateriaali PDF Print E-mail
Written by Administrator   
Thursday, 30 May 2013 12:00
There are no translations available.

Suomen kasviplanktonseura ry järjesti Tvärminnen eläintieteellisellä asemalla 14.-15.5.2013 KasPer-koulutukseen. Seminaarissa perehdyttiin kasviplanktonin ja perifytonin/piilevien näytteenottoon, analysointiin, tunnistamiseen, käyttöön ekologisen tilan luokittelussa ja tulosten tulkintaan liittyviin kysymyksiin. Kouluttajina tilaisuudessa toimivat Suomen ympäristökeskuksen erikoistutkija Marko Järvinen (kasviplankton), biologi Satu Maaria Karjalainen (perifyton/piilevät), tutkija Kristiina Vuorio (sinilevien tunnistaminen) ja tutkija Sirpa Lehtinen (Itämeren kasviplankton). Koutusmateriaali on ladattavissa tästä:

 

 

 


 

Last Updated on Thursday, 30 May 2013 12:24
 
Copyright © 2020 Suomen Kasviplanktonseura ry:n nettisivut. All Rights Reserved.
Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License.
 

Online

We have 10 guests online